Sıkça Sorulan Sorular


 • Saç ekiminde amaç ne olmalıdır?

  Saç ekimi uygulamalarında amaç; saç ekimi için gelen kişilere, modern tıbbi uygulamalar ile konforlu bir şekilde istenilen doğal ve sağlıklı saçları kazandırmaktır. [..] Devamı.

 • Saç ekimi ne zamandır uygulanmaktadır?

  Modern saç ekimi ilk olarak 1930’lu yıllarda Japonya’da gerçekleştirilmiştir. Batı dünyasında ise ilk olarak 1950’li yıllarda uygulanmaya başlamıştır. Saç ekim teknikleri, o tarihten günümüze saç ekim tekni [..] Devamı.

 • Saç ekimi kimlere uygulanabilir?

  Günümüzde 50 yaş üzeri erkeklerin neredeyse yüzde 50’si saç dökülme sorunuyla karşı karşıyadır. Bu sebeple saç ekimi erkekler tarafından en çok uygulanan kozmetik cerrahi olmaktadır. Tabi ki saç kaybı sadece [..] Devamı.

 • Saç ekimi ne kadar zamanda yapılmaktadır?

  Uygulama saç kaybının miktarına bağlı olarak bir kaç saatte gerçekleşmektedir. Saçsız alan çok büyük ise tedavinin tamamlanması için bir kaç seans gerekebilmektedir. Genellikle müdahale sedasyonla (sakinleştirme [..] Devamı.

 • Saç ekimi için saçlar hangi bölgeden alınır?

  Uygulamada genellikle enseden alınan saç kökleri hedeflenmiş saçsız bölgeye ekilmektedir. Alınan bu saç köklerine greft denilmektedir. Seyrek olarak bazı durumlarda kişinin ensesinde veya şakak bölgesinde yeterli yo [..] Devamı.

 • Saç ekimi sonrası ekilen saçlar dökülüyor mu?

  Ekilen saçlar ekimi takip eden bir kaç hafta içerisinde dökülecektir. Bu normal bir durumdur ve 3-4 ay sonra tekrar çıkacaklardır. Bu geçici dökülme düzeldikten sonra ekilen saç kökleri karakterlerini korurlar ve dö [..] Devamı.

 • Saç ekimi operasyonunda nelere dikkat edilmelidir?

  Saç ekiminin hastane ortamında yapılması saç ekiminde yaşanabilecek risklerinin en aza indirecektir. Saç ekimi, konusunda iyi bir eğitim almış ve deneyimli plastik cerrahlar tarafınca gerçekleştirilmesi en iyi sonuçl [..] Devamı.

 • Saç ekiminin başarı oranı nedir?

  Operasyonda ekimin başarılı olabilmesi için ekilen saç köklerinin yerleştirildikleri bölgede hızlı bir şekilde kanlanması; yani “tutması” gerekmektedir. Doğru uygulama saç ekiminin başarı şansını yükseltme [..] Devamı.

 • Saç ekiminin riskleri var mıdır?

  Her tıbbi girişim gibi saç ekimi de çeşitli riskler taşımaktadır. Saç ekimi uzun süren bir uygulamadır ve kelliğin derecesine bağlı olarak 1-2 yıllık bir süreçte birkaç ekim gerekebilir. Olası komplikasyonlar i [..] Devamı.